1243

Zieleniec Ski Arena to tutaj spotykamy się tuż przed walentynkami!

Zieleniec Ski Arena to tutaj spotykamy się tuż przed walentynkami!

Zieleniec Ski Arena to tutaj spotykamy się tuż przed walentynkami czyli 10.01-12.02 na naszym czwartym narciarskim przystanku. Do zabawy zapraszamy na stoku Gryglówka przy kanapie 4 osobowej.

Zieleniec Ski Arena - stacja z klimatem

Jedna z największych w Polsce stacji narciarskich swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowemu położeniu oraz klimatowi, które gwarantują doskonałe warunki narciarskie niemal przez cały rok. Wpisana pomiędzy szczyty gór Orlickich i Bystrzyckich i leżąca na wysokości 800-960 metrów jest jednym z piękniejszych tego typu miejsc w Polsce. Dodatkową atrakcją ośrodka są kapitalne panoramy, które dostarczają niezapomnianych wrażeń o każdej porze roku.

 

Mikroklimat i warunki narciarskie

Najważniejszym atutem, który wyróżnia Zieleniec na mapie ośrodków narciarskich w Polsce jest specyficzny, zbliżony do alpejskiego mikroklimat. Jego wyjątkowość związana jest z unikalnym w skali całego kraju układem ciśnieniowym mas powietrza, dzięki któremu ludzki organizm produkuje zwiększoną liczbę czerwonych krwinek. A to poprawia samopoczucie, pozwala szybciej się regenerować i efektywniej odpoczywać.

Ale wyjątkowym mikroklimat bezpośrednio przekłada się także na panujące w stacji narciarskiej warunki. Duża ilość opadów (1300 mm w ciągu roku z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawia, że śnieg leży tu blisko przez 150 dni w roku. Na nartach można więc spędzić w Zieleńcu nie tylko, Mikołajki, święta Bożego Narodzenia czy zimowe ferie, ale przeważnie i święta wielkanocne. 

 

Długie trasy i najwięcej wyciągów

Zieleniec Ski Arena oferuje narciarzom 27 wyciągów i kolei narciarskich (w tym 5 nowoczesnych kanap oraz 4 wyciągi taśmowe), które dają możliwość korzystania z 22 kilometrów doskonale przygotowanych narciarskich tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje jeden karnet, który kupić można już w  przedsprzedaży przed sezonem (w internetowym sklepie ośrodka), jak i na miejscu w trakcie jego trwania. Narciarze mogą wybierać wśród wielu opcji karnetu, który zróżnicowany jest pod względem czasu, w którym można z niego korzystać. I tak kupić można zarówno karnet na jeden dzień, kilka godzin, jak i dłuższy okres (np. 4 dni).

 

Warto także dodać, że wraz z początkiem sezonu i otwarciem wyciągów startuje w Zieleńcu akcja Free Ski, która uprawnia narciarzy nocujących w ośrodku do darmowego korzystania z wyciągów i kolei (szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej).

W ciągu sezonu narciarskiego stacja narciarska czynna jest od godziny 9:00 do 22:00, natomiast większość stoków jest oczywiście oświetlona.

 

Rodzinny ośrodek do nauki jazdy na nartach

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza nie tylko pasjonatów różnych odmian narciarstwa, ale także rodziny z pociechami oraz młodzież, która stawia dopiero na nartach pierwsze kroki. Niewiele ośrodków w naszych regionie ma tak dobrze rozwiniętą infrastrukturę właśnie pod tym kątem. Wyciągi orczykowe i taśmowe, łagodny profil niektórych stoków, a ponad wszystko liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Jeśli ktoś nie jest wprawiony w narciarskim boju, to właśnie w Zieleńcu z pewnością tych umiejętności nabędzie.

W ciągu całego sezonu, w stacji narciarskiej organizowanych jest wiele zawodów, do udziału w których zapraszani są przedstawiciele wszystkich pokoleń niezależnie od stopnia zaawansowana jeśli chodzi o narciarskie czy snowboardowe umiejętności. Dziecięcy Puchar Orlicy - jedna z najważniejszych imprez narciarskich w regionie, Memoriał Bronisława Haczkiewicza w narciarstwie alpejskim czy Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu to zawody, które już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych imprez sportów zimowych w regionie.

 

Świetna baza noclegowa i doskonała kuchnia

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to oczywiście nie tylko stoki, wyciągi i koleje. To także bogata baza noclegowa na którą składają się ośrodki SPA, hotele, pensjonaty i kwatery zróżnicowane pod względem standardów, jak i ceny. Wszystko po to, aby każdy w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwość, mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Zieleniec słynie także z bardzo zróżnicowanej i przepysznej kuchni - dania regionalne, polskie, ale i charakterystyczne dla krajów alpejskich zadowolą z pewnością nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące nie tylko ośrodka narciarskiego, atrakcji, imprez, ale przede wszystkim panujących w Zieleńcu warunków narciarskich znajdą Państwo na stornie internetowej ośrodka oraz na profilach w mediach społecznościowych, których aktualizacja w trakcie sezonu narciarskiego odbywa się niemal 24 godziny na dobę.

Komentarze