1243

Gotowi do startu ... start!

Gotowi do startu ... start!

Ekipa „Start do nart” po spokojnej podróży autokarem zameldowała się w austriackim Schladming Dachstein. Radiowych narciarzy przywitało słońce, ale i mroźne powietrze.

Każdy z uczestników został wyposażony w precyzyjnie dopasowany sprzęt. Narty, kijki i buty są już w pełni skompletowane. Do tego kurtki na specjalną okazję.

Najbardziej odważni są Magda i Kamil, którzy po raz pierwszy w życiu pojadą na nartach! Są przekonani, że pod okiem instruktorów z najwyższej półki ich start do nart będzie łatwy i przyjemny.

Zmierzą się z górą nie byle jaką, bo Reiteralm w Schladming Dachstein (1860 m).  Utrzymanie tras na tym stoku i standard bezpieczeństwa od lat są najwyżej oceniane. Ośrodek jest ulubionym miejscem treningowym międzynarodowych reprezentacji narciarskich. A widok stamtąd na panoramę lodowca Dachstein zapiera dech w piersiach.

Zanim narciarze wyruszą na stoki, w niedzielny wieczór mieli okazję się poznać, a kapitanowie obu drużyn - Agnieszka Kołodziejska i Damian Michałowski - przekomarzali się o to, która ekipa będzie lepsza. W tej walce na słowa – na razie – remis!

Komentarze