1243

Na kolejny tydzień zapraszamy do Świeradowa Zdrój !

Na kolejny tydzień zapraszamy do Świeradowa Zdrój !

SKI&SUN Świeradów Zdrój

SKI&SUN Świeradów Zdrój to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników sportów zimowych oraz letnich. W tę największą atrakcję narciarską polskich Sudetów Zachodnich zainwestowała Grupa Kapitałowa Zasada, której celem było stworzenie ośrodka wyróżniającego się najwyższym komfortem i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Nie przez przypadek więc ośmioosobowa kolej gondolowa na Stogu Izerskim to najbardziej zaawansowane technologicznie dzieło austriackiej firmy Doppelmayr – światowego lidera w produkcji wyciągów narciarskich i kolei linowych.

Po raz pierwszy kolej ta wystartowała w 2008 roku i jak potwierdziła w praktyce, w ciągu godziny może przewieźć blisko 2,4 tysiąca osób. Dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniom spełnia najwyższe standardy pod względem komfortu przewozu pasażerów napowietrznymi kolejami linowymi.

Ośrodek SKI&SUN Świeradów Zdrój funkcjonuje przez cały rok. W sezonie zimowym ułatwia i uprzyjemnia szusowanie narciarzom, a w porze letniej urozmaica wycieczki zarówno turystom pieszym, jak i rowerowym.

DSCN4202.1

Ośrodek na miarę marzeń czyli SKI&SUN w liczbach:

  • ·          2172 m kolei gondolowej
  • ·          71 ośmioosobowych wagoników
  • ·          10 minut przejazdu koleją
  • ·          2500 m oświetlonej nartostrady
  • ·          617 m n.p.m. - stacja dolna
  • ·          1060 m n.p.m - stacja górna
DSCN3931

Dodatkowo przy Ośrodku SKI&SUN Świeradów Zdrój funkcjonują 2 restauracje z czego jedna zlokalizowana jest na górnej stacji z niesamowitym widokiem na Góry Izerskie oraz Karkonosze, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz rowerowego w sezonie letnim, szkoła narciarska i sklep odzieżowy marki 4F.

Aktualnie górna część stacji kolei gondolowej jest przebudowywana i powstaną tam najwyżej położone w Polsce apartamenty mieszkalne.

W planach jest również rozbudowa infrastruktury narciarskiej Ośrodka SKI&SUN Świeradów Zdrój z poszerzeniem górnej części nartostrady do 100m szerokości oraz przygotowanie 2 nowych odnóg nartostrady o długości ok 1 km każdej w dolnym odcinku istniejącej nartostrady w sezonie 2019/2020.

Serdecznie zapraszamy

www.skisun.pl

Komentarze