1243

Pociąg do gór! Czyli jak łatwo i szybko przyjechać na Start od Nart

Pociąg do gór! Czyli jak łatwo i szybko przyjechać na Start od Nart

Jeśli planujesz wyjechać na narty i zastanawiasz się jaki środek transportu wybrać, to my polecamy... pociąg. 

Kamil Nosel sprawdził jak łatwo i szybko można dojechać w góry. Jeden bilet, walizka i narty, tak ruszył w podróż Pendolino. 

Pendolino to najszybsze i najbardziej komfortowe pociągi we flocie PKP Intercity. Na pokładzie znajdują się łącznie 402 miejsca – 45 w klasie pierwszej i 357 w drugiej. Regulowane fotele w obu klasach, rozkładane stoliki, indywidualne oświetlenie oraz gniazdko elektryczne przy każdym miejscu gwarantują komfortową podróż.

Pociąg przystosowano do potrzeb osób niewidomych oraz niedowidzących – miejsca siedzące oznaczono alfabetem Braille’a, jak również osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. To z myślą o nich przy wejściu do trzeciego członu została zamontowana winda, która ułatwia wsiadanie do pociągu i wysiadanie z niego osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Osoby o ograniczonej mobilności mają do dyspozycji również specjalne krzesełka transportowe pozwalające na stabilne wejście do pojazdu.

Pociąg Pendolino wyposażony jest również w cztery wieszaki na rowery. W składach znajdują się udogodnienia dla rodzin – przewijak w toalecie oraz specjalne przedziały. W pojeździe można skorzystać ze strefy gastronomicznej.

 Od kwietnia PKP Intercity wprowadziło również pilotażowe rozwiązanie - Strefy Ciszy.

A jeśli Ty masz pociąg do gór, to weź udział w naszej zabawie. 

DOKOŃCZ W AUTORSKI SPOSÓB TEKST PIOSENKI ZACZYNAJĄCY

SIĘ OD SŁÓW "JEDZIE POCIĄG..." (MIN. 4 WERSY)

Do wygrania: BILET RODZINNY NA POCIĄG I WALIZKĘ

Szczegóły konkursu na stronie www.radiozet.pl 

Komentarze