1243

W drugi tydzień ferii zimowych zapraszamy na Kurzą Górę !

W drugi tydzień ferii zimowych zapraszamy na Kurzą Górę !

Kurza Góra

DJI_0002
DJI_0004

Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w północnej Polsce z najdłuższą trasą zjazdową w tej części kraju – 770 metrów. Stacja narciarska składa się z dwóch tras narciarskich o łącznej długości blisko 1,5 kilometra. Zróżnicowane trasy mają nachylenie od 12 do 15 procent. W pełni oświetlony obiekt od sezonu 2016/2017 został wyposażony w nowoczesny i w pełni zautomatyzowany system naśnieżania. Na Kurzej Górze znajdują się trzy wyciągi orczykowe, dzięki czemu przepustowość na terenie ośrodka sięga blisko 3,5 tysiąca narciarzy na godzinę. Dodatkowo dla początkujących oraz dzieci na terenie profesjonalnej szkółki narciarskiej – Kurzej Akademii zlokalizowano wyciąg taśmowy obsługujący tzw. trasę.

Na Kurzej Górze znajduje się również restauracja o łącznej powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych, a także drugi lokal gastronomiczny. Obiekt ma w swojej ofercie również serwis narciarski oraz dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

DJI_0016
DJI_0029

Od sezonu 2017/18 obiekt będzie wyposażony w 800 metrowe lodowisko z wypożyczalnią łyżew, a także trasę zjazdową do snowtubingu. W tym sezonie na terenie ośrodka została uruchomiona największa w Europie fabryka śniegu, która umożliwia naśnieżenia obiektu niezależnie od warunków atmosferycznych. Za jej uruchomienie był odpowiedzialny Geir Olsen, olimpijski ekspert ds. naśnieżania, który dbał m.in. o przygotowanie tras narciarskich podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

Komentarze