1243

W najbliższy weekend bawimy się w Szczyrku

W najbliższy weekend bawimy się w Szczyrku

Zapraszamy przez cały weekend (02.02-04.02) do naszego miasteczka Start do Nart, które zawita w Szczyrku. Skrzyczne - stacja dolna
Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry.

Charakterystyczna sylwetka szczytu sprawia, iż jest w Szczyrku, ale także w całym kraju miejscem rozpoznawalnym, zarazem szczególnym z kilku powodów. Skrzyczne to przede wszystkim prawdziwy raj dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania zimowego szaleństwa.

Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów rozmaitych tras narciarskich  Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku , w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na całym odcinku z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego. Skrzyczne dostępne i interesujące jest jednak o każdej porze roku. Miejsce to odwiedza ponad 200 tys. osób w okresie letnim, doceniając walory turystyczne okolic największego beskidzkiego szczytu. To tu zbiega się wiele popularnych szlaków turystycznych. A wiele osób przemierzających górskie szlaki korzysta z całorocznego schroniska zlokalizowanego na Skrzycznem.

(skrzyczne.cos.pl)

Komentarze