1243

W tym tygodniu widzimy się w Zieleńcu na stoku Gryglówka !

W tym tygodniu widzimy się w Zieleńcu na stoku Gryglówka !

Zieleniec Ski Arena - stacja z klimatem

 

Jedna z największych w Polsce stacji narciarskich swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowemu położeniu oraz klimatowi, które gwarantują doskonałe warunki narciarskie niemal przez cały rok. Wpisana pomiędzy szczyty gór Orlickich i Bystrzyckich i leżąca na wysokości 800-960 metrów jest jednym z piękniejszych tego typu miejsc w Polsce. Dodatkową atrakcją ośrodka są kapitalne panoramy, które dostarczają niezapomnianych wrażeń o każdej porze roku.

DJI_0062

Mikroklimat i warunki narciarskie

 

Najważniejszym atutem, który wyróżnia Zieleniec na mapie ośrodków narciarskich w Polsce jest specyficzny, zbliżony do alpejskiego mikroklimat. Jego wyjątkowość związana jest z unikalnym w skali całego kraju układem ciśnieniowym mas powietrza, dzięki któremu ludzki organizm produkuje zwiększoną liczbę czerwonych krwinek. A to poprawia samopoczucie, pozwala szybciej się regenerować i efektywniej odpoczywać.

 

Ale wyjątkowym mikroklimat bezpośrednio przekłada się także na panujące w stacji narciarskiej warunki. Duża ilość opadów (1300 mm w ciągu roku z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawia, że śnieg leży tu blisko przez 150 dni w roku. Na nartach można więc spędzić w Zieleńcu nie tylko, Mikołajki, święta Bożego Narodzenia czy zimowe ferie, ale przeważnie i święta wielkanocne. 

DJI_0023

Długie trasy i najwięcej wyciągów

 

Zieleniec Ski Arena oferuje narciarzom 29 wyciągów i kolei narciarskich (w tym 5 nowoczesnych kanap oraz 4 wyciągi taśmowe), które dają możliwość korzystania z 22 kilometrów doskonale przygotowanych narciarskich tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje jeden karnet, który kupić można już w  przedsprzedaży przed sezonem (w internetowym sklepie ośrodka), jak i na miejscu w trakcie jego trwania. Narciarze mogą wybierać wśród wielu opcji karnetu, który zróżnicowany jest pod względem czasu, w którym można z niego korzystać. I tak kupić można zarówno karnet na jeden dzień, kilka godzin, jak i dłuższy okres (np. 4 dni).

 

Warto także dodać,  że wraz z początkiem sezonu i otwarciem wyciągów startuje w Zieleńcu akcja Free Ski , która uprawnia narciarzy nocujących w ośrodku do darmowego korzystania z wyciągów i kolei (szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej).

 

W ciągu sezonu narciarskiego stacja narciarska czynna jest od godziny 9:00 do 22:00, natomiast większość stoków jest oczywiście oświetlona.

DJI_0053.1

Rodzinny ośrodek do nauki jazdy na nartach

 

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza nie tylko pasjonatów różnych odmian narciarstwa, ale także rodziny z pociechami oraz młodzież, która stawia dopiero na nartach pierwsze kroki. Niewiele ośrodków w naszych regionie ma tak dobrze rozwiniętą infrastrukturę właśnie pod tym kątem. Wyciągi orczykowe i taśmowe, łagodny profil niektórych stoków, a ponad wszystko liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Jeśli ktoś nie jest wprawiony w narciarskim boju, to właśnie w Zieleńcu z pewnością tych umiejętności nabędzie.

 

W ciągu całego sezonu, w stacji narciarskiej organizowanych jest wiele zawodów, do udziału w których zapraszani są przedstawiciele wszystkich pokoleń niezależnie od stopnia zaawansowana jeśli chodzi o narciarskie czy snowboardowe umiejętności. Dziecięcy Puchar Orlicy - jedna z najważniejszych imprez narciarskich w regionie, Memoriał Bronisława Haczkiewicza w narciarstwie alpejskim czy Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu to zawody, które już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych imprez sportów zimowych w regionie.

DJI_0368

Świetna baza noclegowa i doskonała kuchnia

 

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to oczywiście nie tylko stoki, wyciągi i koleje. To także bogata baza noclegowa na którą składają się ośrodki SPA, hotele, pensjonaty i kwatery zróżnicowane pod względem standardów, jak i ceny. Wszystko po to, aby każdy w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwość, mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

Zieleniec słynie także z bardzo zróżnicowanej i przepysznej kuchni - dania regionalne, polskie, ale i charakterystyczne dla krajów alpejskich zadowolą z pewnością nawet najbardziej wymagające podniebienia.

 

Wszystkie bieżące informacje dotyczące nie tylko ośrodka narciarskiego, atrakcji, imprez, ale przede wszystkim panujących w Zieleńcu warunków narciarskich znajdą Państwo na stornie internetowej ośrodka oraz na profilach w mediach społecznościowych, których aktualizacja w trakcie sezonu narciarskiego odbywa się niemal 24 godziny na dobę.

DJI_0046

Komentarze