1243

BACKLAND - superbuty od Atomica!

BACKLAND - superbuty od Atomica!

fot. Atomic.com

Do targów ispo 2015 niespełna dwa tygodnie, producenci zaczynają więc uchylać rąbka tajemnicy na temat tego, co pokażą w Monachium.

Trendem podczas tegorocznej edycji targów będzie sprzęt tourowy, który z roku na ro, coraz bardziej rozpycha się w branży narciarskiej. Naszym zdaniem w kolekcji żadnej z liczących się marek nie zabraknie sprzętu do łażenia i zjazdów z dala od wytyczonych tras. Pierwsza nowinka - model BACKLAND - pochodzi ze stajni Atomica.

Atomic BACKLAND

Najnowszy model butów jest uzupełnieniem kolekcji, którą do tej pory tworzyły narty, foki i plecaki. Seria w 100 procentach przeznaczona jest dla miłośników touringu, tak więc sprzęt charakteryzuje się bardzo niską wagą i doskonałą mobilnością.  

Jak zapewnia austriacki producent, te rzeczy dostarczą Wam w trakcie wspinaczki frajdy i wygody, jakiej jeszcze nigdy nie doświadczyliście.

Buty do podchodzenia

Przede wszystkim, buty genialnie sprawdzają się w trakcie podchodzenia. Nowo opatentowany model blokujący lub uwalniający mankiet buta - Free/Lock 2.0 - umożliwia ruch cholewki w promieniu aż 74°, co przekłada się na bardzo wysoki komfort chodzenia.

W konstrukcji BACKLAND zastosowano również sprytny mechanizm Quick Click Tongue umożliwiający odpięcie języka, co dodatkowo ułatwi nam podchodzenie lub wspinaczkę. Co więcej, to jedne z najlżejszych na rynku butów ważące zaledwie 987 gramów.

Buty do zjazdu

A co ze zjazdem? Tu, jak zapewniają konstruktorzy, rozczarowań również nie będzie, bowiem Atomic zapakował w ten model cały szereg technologii, które wcześniej z powodzeniem sprawdziły się w modelach alpejskich. Najbardziej charakterystyczny jest wykonany z włókna węglowego "kręgosłup" (Carbon Spine), który usztywnia konstrukcję, lecz jej nie obciąża. Świetnie działa również system krzyżowego sznurowania (Cross Lace), dzięki któremu but wewnętrzny precyzyjnie okala stopę.

Tak istotny w trakcie podchodzenia patent Lock/Free 2.0, sprawdza się również w trakcie zjazdu, umożliwiając pochylenie i zablokowanie mankietu w wygodnej dla nas pozycji. I jeszcze jedno udogodnienie, które może uprzyjemnić zjazd - w bucie zamontować można dodatkowy, dający jeszcze lepsze oparcie język.

Ulga dla stóp

I jeszcze ostatnia, acz niemniej ważna kwestia komfortu. Stopy podczas górskich wędrówek są szczególnie narażone na zmęczenie i otarcia, dlatego też Atomic opracował zaawansowaną technologicznie, w pełni oddychającą wkładkę. Zastosowane w jej konstrukcji włókna i materiały doskonale odprowadzają wilgoć na zewnątrz zapobiegając potnieniu i odparzeniu stóp. W niższych temperaturach, wkładka bardzo dobrze izoluje przed zimnem.

Co istotne, buty można w całości wyprać, zyskując tym samym pewność, że za każdym razem gdy wybierzemy się w góry założymy świeże, zdezynfekowane buty. Na razie brzmi bardzo obiecująco!

Źródło: ah/skionline.pl

Komentarze

Partner strategiczny

Partnerzy serwisu