1243

Wielkie emocje i doskonały start teamu Atomic w Soelden!

Wielkie emocje i doskonały start teamu Atomic w Soelden!

fot. Atomic

Miniony weekend w dolinie Otztal upłynął pod znakiem zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Najlepszy z panów był Marcel Hirscher- trzykrotny zwycięzca Pucharu Świata. U pań zwycięstwem podzieliły się Anna Feninger oraz Mikaela Shiffrin.

Pierwszy kulminacyjny moment sezonu w Soelden za nami! W sobotę i niedzielę na trasach lodowca Rettenbach rozegrano pierwsze tegoroczne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Drugim najważniejszym wydarzeniem zimy w Soelden ma być finał konkursu „Start do Nart” , o czym przekonuje dyrektor marketingu malowniczego regionu w Austrii [zobacz wideo] .

Dwie zwyciężczynie!

Wielkie emocje zagwarantował zwłaszcza sobotni gigant kobiet. Gospodarze liczyli przede wszystkim na triumfatorkę Pucharu Świata sprzed roku Annę Fenninger . Główną rywalką reprezentantki Austrii miała być młodziutka Amerykanka – Mikaela Shiffrin , która należy do ekipy firmy Atomic, partnera konkursu „Start do Nart” [przeczytaj o naszych nagrodach] .

Wielki pojedynek Fenninger z Shiffrin zakończył się… remisem ! Po dwóch przejazdach obie faworytki uzyskały identyczny czas (2:39,85) i ex aequo uplasowały się na 1. miejscu. Na podium znalazło się też miejsce dla innej Austriaczki, Evy-Marii Brem.

Król jest jeden

U panów rządzić mógł tylko jeden zawodnik - Marcel Hirscher . Zwycięzca Pucharu Świata w 3 ostatnich sezonach, specjalista od giganta, czołowy zawodnik firmy Atomic i ulubieniec austriackiej publiczności. Jego największy rywal Ted Ligety (drugi po pierwszym przejeździe) na dole trasy popełnił błąd, który kosztował go wypadnięcie poza podium. Hirscher był bezbłedny i nie miał sobie równych.

25-latek (łączny czas 2:28,09) triumfował przed Fritzem Dopferem z Niemiec (2:29,67) i Alexisem Pinturaultem z Francji (2:30,15).

Czas się rozdzielić

Po gigancie w Soelden, uczestnicy cyklu w weekend 15-16 listopada przeniosą się do fińskiego Levi , gdzie ścigać będą się w slalomie. Potem panie i panowie się rozdzielą, by razem jeździć dopiero podczas noworocznych zawodów w Monachium .

Komentarze

Partner strategiczny

Partnerzy serwisu